Virtuaalmasina loomine DigitalOceaniga GitHub Linkedin Coderwall Stack Overflow Google+

DigitalOcean(jah, see on referral:) pakub suhteliselt soodsat virtuaalserveriteenust. Siinkohal tutvustaks, kui lihtne on luua midagi, mida nemad ise dropletiks kutsuvad. Hinnad algavad 5 dollarist kuus ja server on kasutusvalmis ligikaudu minutiga. Proovitud, kinnitan ja kiidan.

Teenuse kasutamiseks tuleb kõigepealt PayPali kaudu või otse krediitkaardilt 5 dollarit välja käia. Raha hakkab maha tiksuma, kui esimene droplet(virtuaalserver) loodud on ning katkeb, kui virtuaalmasin kustutatud on.

DigitalOcean pakub kahte andmete varundamise varianti: backupid ja snapshotid.

##Pildituur

DigitalOceani kasutajaliidest on väga lihtne ja mugav kasutada, paraku on ta mõnikord pisut uimane. Sellele vaatamata saab virtuaalserveri minutiga püsti.

Dropleti loomine

Alustuseks saab loodavala dropletile nime panna. Edasi liikudes tuleb hulk valikuvariante.

Kõigepealt ressursside valik. Odavaim pakett sisaldab ühte protsessorituua, 512MB RAM, 20GB SSD ketast ja 1TB andmeedastusmahtu. Seda saab ka hiljem jooksvalt muuta kuigi serveri peab selleks ajaks seiskama.

Edasi liikudes saab valida regiooni ning image, mille põhjal virtuaalserver luuakse. Valikus on terve hulk tooreid linuxi distributsioone, kui ka valmis komplekte Wordpressi või Dockeri ülesseadmiseks. Samuti saab VPS-i luua varasemate snapshottide või backuppide põhjal.

Kui valikud tehtud, polegi muud kui vajutada suurt rohelist nuppu ja ette tuleb progressiriba:

Dropleti loomise progress

Lõpetades kuvatakse dropleti adminpaneel.

Dropleti administreerimispaneel

Edasised juhised peaksid nüüd juba meili peale tulnud olema. Ega siin midagi keerulist polnudki.

Täägid: linux  ubuntu  vps  digitalocean  docker 
« Linuxi konteinerid ja Docker Arvuti komponentide andmete lugemine »
comments powered by Disqus