Xiaomi Xiaoyi Ants kaamera GitHub Linkedin Coderwall Stack Overflow Google+

Populaarsust on koguma hakanud üks Hiina firma nimega Xiaomi. Tootevalik on neil üsna lai, alustades käe peal käivatest aktiivsusmonitoridest ja lõpetades õhu niisutajatega. Nad on küll põhiliselt oma energia suunanud kohalikule turule, kuid ka mujal on hakatud nende toodete vastu huvi tundma. Siinkohal teekski algust nende WiFi kaameraga.

Kaamera omadused:

Kaamera seadistamine käib äpi abil. See omakorda eeldab Mi konto olemasolu. Ise kasutasin sidumiseks telefoni numbrit, sest sinna oleks keerulisem ja kallim spämmida.

Kui tellida kaamera Hiinast (nt AliExpress kaudu), siis tõenöoliselt on ta valmistatud Hiina turu jaoks ja nendega rahvusvahelistele mudelitele mõledud äpid ei tööta. Ise olen proovinud järgmisi äppe:

Paraku on nad valdavas osas Hiina keeles, kuid põhiasjad saab ära tehtud küll.

Uuemad tarkvaraversioonid parandavad järjest enam erinevaid bugisid, kuid samas võtavad poweruseritele mõeldud featuure järjest vähemaks. Õnneks on olnud nutikaid inimesi, kes on välja nuputanud, kuidas ka viimastel versioonidel neid asju tagasi tuua.

Kuidas taasvõimaldada RTSP, Telnet, FTP ja HTTP ligipääsud

Lahtiseletatult:

Mida selleks teha vaja on?

  1. Lae alla test-rtspfix-07.zip (sobib ka viimase N-tarkvaraversiooniga)
  2. Paki see lahti ja paiguta failid mälukaardile test-kausta
  3. Ajatsooni koheseks paikapanekuks ava fail equip_test.sh ja vaata, et 10. real oleks mytz=UTC+2, kui on talveaeg ja mytz=UTC+3, kui on suveaeg.
  4. Võta kaameralt juhe tagant ära, pane mälukaart sisse, juhe taha, oota paar minutit ja ongi valmis

Nüüd saab näiteks VLC-ga striimida järgmistelt aadressidelt:

x.x.x.x tuleb loomulikult asendada kaamera IP-aadressiga. Selle saab välja uurida näiteks ruuteri DHCP-liiside tabelist või ka näiteks nmap käsuga:

nmap -sT -p80 192.168.1.0/24

See leiab 192.168.1.0/24 võrgust kõik seadmed, millel HTTP port avatud on. Kaamera nimi peaks olema midagi sellist: ANTSCAM-0000-N1R2…

Plussid

Miinused


Allikad:

Täägid: linux  xiaomi  embedded 
« CHIP ja iBeacon Raspberry Pi video striimimine »
comments powered by Disqus